Diivanvoodi, voodi või kappvoodi: mida magamiseks valida?

Lahtikäivate diivanite, voodite ja kappvoodite võrdlevad karakteristikud.

Kui teil on tekkinud probleem, kuidas und parandada. Või on lahtikäiv diivan ära tüüdanud, kuid täisväärtusliku voodi jaoks ei jätku ruumi. Siis on see postitus teile. Selles püüame aidata teil jõuda selgusele tänapäeva lahenduste plussides ja miinustes.

Kappvoodi (Murphey bed) on Ameerika leiutis, mitte kõige uuem, kuna see on juba üle saja aasta vana, kuid hoolimata sellest meil millegipärast vähe tuntud. Selle leiutaja L. Murphey elas 19. sajandi alguses San Franciscos ühetoalises korteris ja kurameeris noorukese ooperilauljannaga.Tolle aja ranged reeglid keelasid daamil siseneda džentelmeni magamistuppa. Kuid perekonnalegendi kohaselt ei saanud Murphey tunnetele takistuseks ei piiratud rahalised võimalused ega ranged moraalinormid. Ta enda leiutis võimaldas peita voodi kappi, muutes sel moel ühetoalise korteri magamistoast külalistoaks. Paar tegi pulmad 1900. aastal. Murphey leiutis pole tänaseni aktuaalsust kaotanud. Pigem vastupidi.

Järgnevalt püüame võrrelda kappvoodit, voodit ja lahtikäivat diivanit selliste parameetrite järgi kui mugavus, kasutamise lihtsus, ruumi kokkuhoid, hügieenilisus, kasutusiga jne

Mugavus

Lahtikäiv diivan

On puudusi: jätkukohtade ja ebatasasuste tõttu pole magada alati füsioloogiliselt mugav. Pealegi võib väljakäiv osa olla üpris kõva.

 Lahenduseks võib olla õhuke madrats.

Üldiselt jääb kahele inimesele ruumi väheks.

Voodi

Magada on meeldiv ja mugav, võib valida mis tahes madratsi. Saadaval kõik suurused.

Kappvoodi

Ühendab endas diivani mobiilsust ja voodi mugavust. Saab valida ortopeedilise madratsi. Magamiskoha laius on 90-180 cm.

Kasutamine

Lahtikäiv diivan

Ebamugav on iga kord voodit korralikult üles teha.

Voodi

Diivani lahtitegemine ja kokkupanemine nõuab voodipesu pidevat pealepanemist ja äravõtmist.

Kappvoodi

Voodit pole vaja üles teha – piisab voodipesu spetsiaalsete rihmadega kinnitada ja voodi kappi sulgeda. Hoolimata sellest, et kappvoodit tuleb nagu diivanitki kokku panna, kulub kõikidele toimingutele vaid 30-45 sekundit, kuna pole vaja voodipesu koristada.

Ruumi kokkuhoid

Lahtikäiv diivan

Peamine eelis on kompaktsus. Diivan võtab kokkupanduna minimaalselt ruumi ja hoiab kokku kasulikku pinda.

Voodi

Voodi võtab toas palju ruumi ja seda on keeruline ühest kohast teise liigutada. Tuba muutub automaatselt magamistoaks.

Kappvoodi

Suurepärane lahendus neile, kes tahavad jätta maksimaalselt kasulikku pinda ja ruumi mitte täis kuhjata. Kappvoodi mehhanismid võivad olla nii vertikaalsed kui horisontaalsed, mistõttu saab neid paigutada ka kõige väiksematesse ja kitsamatesse tubadesse. Kappvoodi võtab ligi 80% vähem ruumi kui diivan või voodi eraldi.

Lisafunktsioonid

Lahtikäiv diivan

Mudeleid täiendatakse laudade, riiulite, valgustusega. Näiteks võib diivani käetugi olla kõva kattega ning asendada lauda.

Voodi

Standardsed voodid on piiratud võimalustega, kuid neid saab varustada sahtlite või ülestõstetava alusega asjade hoidmiseks. Eritellimusel valmistatud voodit saab täiendada valgustite, pistikupesa ja USB-laadijaga. Luksklassi voodid saab varustada elektriliste mehhanismidega, mis võtavad mis tahes kuju ja asendi.

Kappvoodi

Kappvoodi saab varustada hoiustamissüsteemiga, mis koosneb kapikestest, riiulitest, sahtlitest ja isegi garderoobikappidest. Sisse saab ehitada valgustid, USB-laadija ja voodi saab varustada pehme peatsiga.

Hügieenilisus

Lahtikäiv diivan

Diivanit kasutavad kõik: nii pereliikmed kui külalised, mistõttu tuleb seda tihti puhastada.

Voodi

Kõrgel tasemel ja seda tingimusel, et voodi asub eraldi toas, kuhu on teistel piiratud juurdepääs.

Kappvoodi

Keegi ei istu voodile lihtsalt niisama – seda kasutab vaid omanik magamiseks ning see ei lähe mustaks.

Kasutusaeg

Lahtikäiv diivan

Kuna seda kasutatakse intensiivsemalt, mitte ainult diivani, vaid ka voodina, väheneb selle kasutusiga.

Voodi

Kasutusiga on üpris pikk, keskmiselt 5-10 aastat. Kui valmistamiseks kasutatakse kvaliteetseid materjale ja furnituure ning pannakse õigesti kokku, võib kasutusiga olla üle 10 aasta.

Kappvoodi

Kvaliteetsed tõstemehhanismid tagavad voodi sujuva langetamise ja ülestõstmise. Tagab usaldusväärsuse ja vastupidavuse. Voodi saab varustada sisse ehitatud ortopeedilise restiga, mis aitab jaotada koormust jäikustsoonide järgi, pikendades oluliselt madratsi kasutusiga.

Hoolduse iseärasused

Lahtikäiv diivan

Polstrit on raske puhastada. Diivani taha koguneb tolmu ja et seda eemaldada, tuleb diivanit kohalt liigutada. Aeg-ajalt tuleb tellida keemiline puhastus.

Voodi

Voodid on rasked ja neid on keeruline koristamiseks kohalt liigutada. Tihtilugu on voodialune tolmune.

Kappvoodi

Voodi ise peaaegu mustaks ei saagi, kuna päevaks pannakse see kokku. Kappvoodi diivan on üldiselt standardsest diivanist palju kergem, kuna sellel pole seljatuge, mille rolli täidab kapp ise. Mõned tootjad panevad sellised diivanid ratastele, mistõttu on neid koristamise ajal palju kergem liigutada. Seega pole kappvoodil üldiselt koristamiseks ligipääsmatuid kohti.

Hind

Lahtikäiv diivan

Lai diapasoon, on taskukohaseid mudeleid.

Voodi

Lai diapasoon, on taskukohaseid mudeleid

Kappvoodi

Kallim kui klassikalised diivanid ja voodid, see-eest soodsam kui kapp ja magamiskoht eraldi. Seejuures ühendab diivani, voodi ja kapi eeliseid.

Järeldus

Kindlasti on igal mudelil oma vaieldamatud plussid ja miinused. Aga kui teil on vajadus ühendada magamistuba ja külalistuba, kabinet ja külalistuba või lihtsalt teha lastetoas mängimiseks ruumi, on kappvoodi kindlasti kõige parem valik.

Kappvoodi võimaldab ruumis kokku hoida ligi 8 m2 kasulikku ruumi, ohverdamata mugavust. Personaalse disainikavandi järgi tehtud kappvoodi võimaldab rahuldada kõik tellija vajadused, valida individuaalse värvigamma ja fassaadi värvi ning lisamugavuseks ja ruumi kokkuhoiuks ära paigutada kõik sektsioonid. Selline mööbel ei nõua kasutajatelt mingeid jõupingutusi, seda saab kokku panna ja lahti võtta ühe kerge liigutusega, kusjuures voodipesu kinnitatakse spetsiaalsete rihmadega, mis vabastab vajadusest iga päev voodit teha.

Pöörduge meie disaineri poole, ta aitab teil valida sobiva variandi, mis sobib ideaalselt just teile ja teie interjööri.